#SELFLOVE a prečo je dôležité o tom hovoriť

16. júla 2019 #Beauty #Lifestyle

Všetci to poznáme, pozrieme sa do zrkadla a vždy si nájdeme niečo, čo by sme na sebe zmenili. Väčšie pery, menší nos, lepšie brucho, väčšie prsia, rovnejšie zuby…

Mohla by som tu do rána vypisovať nedokonalosti, ktoré o sebe tvrdia krásni ľudia. Áno, pretože všetci sme krásni. Viem, možno to znie ako klišé ale čím viac si to budete čítať a pripomínať, tým viac tomu uveríte. Dúfam.
Dôvod, prečo je dôležité rozprávať o láske k sebe samému a milovať sa tak, ako sme sa narodili je preto, že čoraz viac sme ovplyvňovaní tým ako vyzerajú iní. Chceme sa podobať našej obľúbenej modelke, herečke a možno dokonca aj niekomu zo svojho okolia.

Problém nastáva vtedy, keď to prepukne až do nenávidenia svojho tela a ničí to človeka psychicky. Je to možno pre Vás niektorých až neuveriteľné, ale poznám prípady ako mladé ženy a dospievajúce dievčatá plačú doma nad svojim zovňajškom. Samozrejme, dá sa ich odbiť vetou, že keď nie sú so sebou spokojné nech to zmenia. Ale sme len ľudia a našou najväčšou chybou je, že všetko dotiahneme do život ohrozujúcich extrémov.
Najlepším a zároveň najnebezpečnejším príkladom sú ochorenia ako anorexia a bulímia. Ženy v panike z priberania a z túžby byť chudé ako modelky, podstupujú drastické diéty a procedúry. Neuvedomujú si, že im ide o život. Ak chcete schudnúť, je dôležité na to ísť s chladnou hlavou ,vytrvalosťou a zdravým spôsobom.

Ďalším príkladom sú plastické operácie. Tie začali ako pomoc pre obete nehôd, keď mali vážne zranenú tvár, plastický chirurg ju dal dokopy. Neskôr prišiel botox, silikóny a už bol problém. Nemám nič proti menším úpravám, aby žena mala plnšie pery alebo väčšie prsia. Je to všetko vporiadku, kým to neprekročí hranice zdravého úsudku a hlavne rozmerov daných partií.

Hlavne pri dospievaní je dôležité učiť mladé ženy a často aj chlapcov o tom, aby sa neničili kvôli nejakému ideálu krásy, ktorý existuje väčšinou len vďaka photoshopu alebo správnym pózam. Nebyť posadnutá tým byť tá najkrajšia, pretože je dôležité si uvedomiť, že nie pre každého budete vždy tá pekná. Nesnažte sa pokaždé ohúriť svoje okolie. Krása je až príliš subjektívnou vecou, príliš preceňovaným názorom.

Byť sama sebou a prijať svoje nedokonalosti je tou najlepšou cestou k tomu, ako sa cítiť psychicky vporiadku ak ide o náš vzhľad. Nehanbiť sa zdôveriť svojím priateľom a rodine, alebo kľudne aj vyhľadať odbornú pomoc. Nesnažiť sa byť ďalšou Kylie Jenner alebo Kim Kardashian. Všetci sme krásni, to len nie každému sa páčime.

autor: Vika
zdroj obázkov: unsplash.com, lovewhatmatters.com, lolwot.com, pamelaindeli.com.br

Hodnotenie článku:
Loading...