Bratislava bežala za čistejšie oceány

26. júna 2018 #Events #Lifestyle

Každú minútu končí v oceánoch jedno nákladné auto plné plastového odpadu. Aj preto adidas spolu s iniciatívou Parley for the Oceans pomocou športu bojujú proti znečisťovaniu oceánov plastovým odpadom. V stredu 20. júna sa v Bratislave zapojilo do behu za čistejšie oceány Run for the Oceans 133 bežcov. Za každý zabehnutý kilometer pošle adidas programu Parley for the Oceans 1 americký dolár.

V Bratislave sa 133 bežcov zapojilo do globálneho behu za čistejšie oceány Run For the Oceans. Pod vedením trénerov z komunity adidas Runners vybehli v stredu podvečer z Magio pláže na 4 kilometrový beh okolo Dunaja. Dobrému umýslu prialo aj počasie a počas celého behu príjemne svietilo slnko. To sa odrazilo aj na atmosfére a najmä pozitívnej energii, ktorá dominovala celému podujatiu. K behu sa pripojili aj známe osobnosti ako napríklad herečka Mária Bartalos. Beh bol aj vďaka svojej krátkej vzdialenosti otvorený širokej verejnosti. Tí, ktorých trápi znečistený oceán sa mohli dozvedieť, ako adidas spolu s iniciatívou Parley premieňajú plastový odpad na materiál pre športové oblečenie a obuv adidas. Príkladom sú nové bežecké tenisky adidas UltraBoost Parley. Ich vysokokvalitný zvršok Primeknit je vyrobený z upcyklovaných plastov. Materiál vzniká z vyzbieraného plastového odpadu z pobrežných oblastí.

Iniciatíva Run for the Oceans prebieha až do 8. júla 2018. Stačí si obuť tenisky, zabehnúť niekoľko kilometrov a tréning zapísať do aplikácie Runtastic.

Hodnotenie článku:
(Hodnotiť ako prvý)
Loading...