Fashion Sparkling Charity Night 2016 v znamení pomoci pre Bielu pastelku

03. nov 2016 #Events

Historické priestory budovy Slovenskej filharmónie ožijú dňa 12.11.2016  výnimočnou udalosťou spoločenského významu, aké sa na Slovensku organizujú –   Fashion Sparkling Charity Night 2016, ktorej hostiteľmi  budú FashionTV czech&slovak a spoločnosť ProCare a.s., ako generálny partner galavečera.

Pod záštitou riaditeľky Fashion TV a organizátorkou večera Gabrielou Drobovou sa uskutoční zmysluplný filantropický večer, ktorého súčasťou bude opäť móda. Práve cez ňu sa rozhodli organizátori každoročne pomáhať niektorému z dobročinných projektov na Slovensku. Pozvanie  tentokrát prijala jedna z najúspešnejších talianskych módnych návrhárok Chiara Boni. Do Bratislavy privezie svoju kolekciu približne dvadsiatich večerných šiat, ktorá mala premiéru na newyorskom fashion weeku. Známy taliansky módny dom Fendi, ktorého ikonické kúsky nájdete exkluzívne v jednom z najluxusnejších butikov centra hlavného mesta LUXURY, poslal pre projekt Fashion Sparkling Charity Night štyri luxusné kabelky v „sparkling“ farbe z aktuálnej kolekcie, ktoré pôjdu do aukcie. Eventu sa každoročne zúčastňujú aj hviezdy našej fashion scény, topmodelky a módni návrhári. Týmto chcú odovzdať jasné posolstvo, že móda chce a môže pomáhať.

„Fashion Sparkling Charity Night sa rozhodla integrovať zdanlivo nespojiteľné. Má ambíciu nadchnúť, inšpirovať ľudí a pomôcť, lebo je to prirodzená súčasť našich životov.“ – dodáva Gabriela Drobová.

Vďaka štedrým darcom, hosťom a partnerom pôjde tento rok celý výťažok gala večera pre projekt Biela pastelka, ktorého ambasádorom je olympijským víťaz z Rio De Janeira Matej Tóth. Ten sa Fashion Sparkling Charity Night osobne zúčastní a prevezme symbolický šek.

Biela pastelka je verejná zbierka na podporu ľudí so zrakovým postihnutím organizovaná Úniou nevidiacich a slabozrakých Slovenska od roku 2002. V roku 2016 sa zbierka začala  1. júna a trvať bude do konca roka. Ide o jubilejný, 15. ročník zbierky.
Jej hlavnými cieľmi sú získanie finančných prostriedkov na podporu aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do normálneho života.

Takisto špeciálne rehabilitačné programy zamerané na výcvik samostatnej chôdze s bielou palicou, starostlivosti o domácnosť, čítanie Braillovho písma, kurzy práce s informačno-komunikačnými technológiami na 8 krajských strediskách a 60 poradenských miestach formou ambulantnej služby alebo formou terénnej práce v domácom prostredí klienta, ktoré sa poskytujú klientom bezplatne, sprístupňovanie informácií nevidiacim a slabozrakým ľuďom, rozvoj činností podporujúcich ich sebadôveru a samostatnosť v súkromnom i spoločenskom živote.

 

Galéria z predchádzajúcich ročníkov:

Hodnotenie článku:<!-- [et_pb_line_break_holder] --><br /><!-- [et_pb_line_break_holder] --> (Hodnotiť ako prvý)
Loading...