Fashion Sparkling Charity Night 2017!

29. nov 2017 #Events #Fashion

Bratislava, 18.november 2017 – Historické priestory budovy Slovenskej Filharmónie patrili tretiu novembrovú sobotu v poradí piatemu benefičnému galavečeru Fashion Sparkling Charity Night, ktorého celkový výťažok pomôže jednému z najdôveryhodnejších projektov na Slovensku, Bielej pastelke. Aj vďaka generálnemu partnerovi večera – spoločnosti ProCare a.s. – sa táto vízia opäť stala skutočnosťou. Na prestížnej udalosti sa každoročne stretáva odborná medicínska elita, kultúrni, spoločenskí aktéri, ambasádori a biznismeni. Výnimočnosť večera zvýraznila fashion show španielskej módnej značky Pronovias.

Historické priestory budovy Slovenskej filharmónie ožili dňa 18.11.2017 výnimočnou udalosťou spoločenského významu – Fashion Sparkling Charity Night 2017, ktorej hostiteľmi boli FashionTV czech&slovak a spoločnosť ProCare a.s., ako generálny partner galavečera. Pod záštitou riaditeľky Fashion TV a organizátorkou večera Gabrielou Drobovou sa po piatykrát uskutočil filantropický večer, ktorého súčasťou bola opäť móda. Práve cez ňu sa rozhodli organizátori každoročne pomáhať niektorému z dobročinných projektov na Slovensku. Pozvanie tentokrát prijala jedna z najluxusnejších španielskych módnych značiek, ktorá má viac ako päťdesiatročnú tradíciu Pronovias, ktorú v Bratislave zastupuje premium partner Noble Fashion Shop, V svadobnej róbe z dielne tohto módneho domu sa vydávala aj ambasádorka Fashion Sparkling Charity Night 2017 a naša najúspešnejšia tenistka Dominika Cibulková. V Bratislave sa predstavilo 20 večerných šiat z kolekcie večerných šiat Pronovias pre rok 2018. Počas módnej show si diváci vychutnali spevácke umenie opernej divy Moniky Fabiánovej, sólistky Slovenského národneho divadla. Habanery z opery Carmen v jej prevedení prítomných hostí doslova ohúrila.

Eventu sa každoročne zúčastňujú aj hviezdy našej fashion scény, topmodelky a módni návrhári. Týmto chcú odovzdať jasné posolstvo, že móda chce a môže pomáhať. Prítomných hostí potešil na atraktívny program, ktorý je vytváraný exkluzívne len pre tento večer. Po Leošovi Marešovi a Liborovi Boučkovi sa organizátori rozhodli pre jubilejný piaty ročník osloviť na moderovanie večera netradičnú moderátorskú dvojicu – tvár FashionTV czech&slovak Jasminu Alagič a herca Juraja Baču. Obaja moderátori si za svoj výkon zaslúžia poklonu. Výborne zvládli živú aukciu, v ktorej sa dražil dress a lopta s podpisom slovenského futbalového reprezentanta Mareka Hamšíka, limitované kabelky v tvare tučniakov od Thoma Browna venoval do aukcie butik Luxury Bratislava a na záver sa dražili limitovaná edícia luxusného šampanského Laurent Perrier Grand Siecle a fľaša koňaku Maxime Trijol z roku 1989. Monika Bagárová a jej záverečné číslo spolu s tanečníkmi z The Pastels a Ladylicious zdvihli všetkých prítomných zo stoličiek a tak sa nádherný filantropický večer ukončil veľkolepo.

Fashion Sparkling Charity Night sa rozhodla integrovať zdanlivo nespojiteľné. Má ambíciu nadchnúť, inšpirovať ľudí a pomáhať. Pomáhať, tam kde je to potrebné je prirodzená súčasť našich životov.“ – dodáva Gabriela Drobová. Vďaka štedrým darcom, hosťom a partnerom vygenerovala Fashion Sparkling Charity Night od roku 2013 sumu takmer 170 000 EUR, ktoré výrazne pomohli filantropickým projektom. Tento rok k nim pribudne ďalších 37 200 EUR pre projekt Biela Pastelka.
Biela pastelka je verejná zbierka na podporu ľudí so zrakovým postihnutím organizovaná Úniou
nevidiacich a slabozrakých Slovenska od roku 2002. Jej hlavnými cieľmi sú získanie finančných prostriedkov na podporu aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do normálneho života. Takisto špeciálne rehabilitačné programy zamerané na výcvik samostatnej chôdze s bielou palicou, starostlivosti o domácnosť, čítanie Braillovho písma, kurzy práce s informačno-komunikačnými technológiami na ôsmych krajských strediskách a šesťdesiatich poradenských miestach formou ambulantnej služby alebo formou terénnej práce v domácom prostredí klienta, ktoré sa poskytujú klientom bezplatne, sprístupňovanie informácií nevidiacim a slabozrakým ľuďom, rozvoj činností podporujúcich ich sebadôveru a samostatnosť v súkromnom i spoločenskom živote.

 

Hodnotenie článku:
Loading...