Adam Kost reprezentoval českou módu na zahraniční přehlídce!Mercedes-Benz Prague Fashion Week dá prostor řadě mladých návrhářu

12. júla 2018 #Events #Fashion

Adam Kost reprezentoval českou módu na Mercedes-Benz Fashion Week Madrid
Díky mezinárodnímu výměnnému programu Mercedes-Benz International Designer Exchange Program měl další domácí návrhář příležitost představit svou tvorbu světu. Uplynulou sobotu 7. července 2018 se na módním týdnu v Madridu předvedl talentovaný student Ateliéru designu oděvu a obuvi UMPRUM Adam Kost. Pánská kolekce inspirovaná mládím s podtitulem „You were once, as we are now“, kterou autor premiérově představil na Mercedes- Benz Prague Fashion Weeku v březnu, sklidila v Madridu zasloužený ohlas. Kostova tvorba se vyznačuje oblibou v klasické krejčovině s moderním twistem, jasně definovanými siluetami, perfektními střihy a specifickou prací se vzorovanými materiály. „Je pro mě velkou ctí moci předvést svou tvorbu zahraničnímu publiku. Jsem polichocen, že zrovna moje kolekce byla vybrána, aby zde v Madridu reprezentovala českou módu. Je to kolekce kreativní a novátorská, ale současně má velký komerční potenciál. Doufám, že prezentace v Madridu mi přinese nové kontakty,“ komentuje tuto příležitost Kost.„ Výměnný program pod patronací Mercedes-Benz je jedním z velkých benefitů pro naše návrháře. Prezentace na zahraničních módních týdnech je další z možností zviditelnit se; návrháři se také inspirují a konfrontují s jinou kulturou a podmínkami, což jim pomáhá dále se rozvíjet,“ dodává k mezinárodní výměně ředitel MBPFW Lukáš Loskot. Kostova přehlídka v Madridu se mohla uskutečnit také díky finanční podpoře Českého centra Madrid. Druhou fází
výměnného programu bude prezentace španělské značky Outsiders Division na začátku září na MBPFW.

Mladá móda na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku

Bunka Fashion Graduate University (BFGU) byla založena v Tokiu jako první japonská odborná vysoká škola zaměřená výhradně na módní tvorbu a management. BFGU kultivuje talenty nejen akademickými znalostmi, ale také praktickými dovednostmi. V rámci přehlídky Mercedes-Benz Prague Fashion Week bude díky dlouhodobé spolupráci a pozvání Ateliéru designu oděvu a obuvi UMPRUM představena tvorba čerstvých absolventů této renomované univerzity, která vychovala světově uznávané avantgardní designéry jako Yohji Yamamoto nebo Junya Watanabe. Ve stejném přehlídkovém bloku se představí také Ateliér designu oděvu a obuvi profesorky Liběny Rochové na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Letos poprvé se na MBPFW předvede Ateliér designu oděvu Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Novými jmény zářijové přehlídky jsou pak dvě studentky UTB Zlín, Vivien Babicová a Kristýna Coufalová, které představí společnou kolekci s dalším účastníkem z mladé generace návrhářů, Lukášem Krnáčem. Na programu je rovněž první samostatná přehlídka studentky Ateliéru scénografie Janáčkovy akademie múzických umění v Brně Dominiky Kozákové, jenž se s publikem fashion weeku poprvé seznámila v březnu coby finalistka talentové soutěže VAN GRAAF Junior Talent.

Vítěz VAN GRAAF Junior Talent 2018 Martin Kohout představí kolekci na jaro/léto 2019
Součástí oficiálního programu zářijové přehlídky Mercedes-Benz Prague Fashion Week je také představení nové kolekce vítěze talentové soutěže VAN GRAAF Junior Talent 2018. Martin Kohout uvede kolekci dámských oděvů inspirovanou impresionistickými malbami Clauda Moneta a uměleckým zachycením prchavého okamžiku. Kolekce bude současně odrazem života dnešní společnosti. Stejně jako ve své vítězné kolekci z března bude Kohout pracovat mimo jiné s malířským plátnem a olejomalbou.
Mercedes-Benz Prague Fashion Week SS19 se uskuteční od 31. srpna do 7. září 2018. Vstupenky na přehlídkový program budou v předprodeji od srpna prostřednictvím portálu GoOut.

Hodnotenie článku:
(Hodnotiť ako prvý)
Loading...