MLADÉ ZNAČKY OVLÁDLI MÓDNY PRIEMYSEL

07. mája 2019 #Fashion

Staré známe značky ako Gucci, Versace, Louis Vuitton, Chanel dobre poznáme. A čo tak Balenciaga, Off – White, Supreme a Vetements? Značky, ktoré sa dostali do povedomia hlavne mladej generácií a začali ich preferovať. Mala by sa Donatella
Versace báť, že ju predbehne mladý návrhár menom Virgil Abloh, ktorý je majiteľom Off – White? Louis Vuitton nenechali nič na náhode, Virgil sa stal u nich hlavným návrhárom pre mužské kolekcie. Tu vidíme dobrý príklad toho, ako sa staršie značky snažia prispôdobiť dnešnej dobe a prilákať mladého zákazníka. Gucci zažil minulý rok tiež veľký BOOM. Môže sa poďakovať hlavne mladým hudobníkom z Ameriky, pretože každý fanúšik chcel mať rovnaký kúsok oblečenia ako jeho obľúbený interpret.

Hudobný priemysel je tá správna pôda pre propagáciu módy. Pre mladých ľudí je hudba veľká súčasť ich života a ovplyvňuje ich v každom smere, aj v tom módnom. Pozerajú rôzne videoklipy, kde je interpret od hlavy az po päty oblečený v najnovších kolekciách z módnych domov. Takže ak aj Vaše dieťa príde nabudúce za Vami v najnovšom svetri, napríklad od značky Balenciaga, budete vedieť kde to videl. Veľkým plusom pre značky ako je napríklad Vetements a Supreme je to, že ich oblečenie nesie so sebou určité posolstvo. Vo veľa ich kolekciách sa objavujú hlavne na tričkách rôzne myšlienky a názory, vďaka ktorým nositeľ vie vyjadriť určitý názor a postoj. Bez toho aby povedal jediné slovo. Povie to zaň jeho outfit. Mladí ľudia sa chcú identifikovať tým, čo majú na sebe. Chcú ukázať čo cítia, čo si myslia a čo majú radi. Preto sú často sučasťou kolekcií aj rôzne kreslené postavičky alebo osobnosti z filmov a kníh. Tvorí to ich vlastnú identitu. Myslím, že je to správna inšpirácia aj pre staršiu generáciu fashion milovníkov. Z tohoto celého vyplýva to, že ak sa staršie značky chcú udržať na trhu a v popularite, veľkú časť svojej tvorby musia zamerať na mladého zákazníka a musia držať krok s mladými značkami. Pretože tie sa začínajú dostávať rýchlo na vrchol.

Napísala: Vika/ig vikaboncova
Photo zdroj: internet/instagram

Hodnotenie článku:
Loading...