NOVÁ GENERÁCIA MODELIEK

24. jan 2019 #Fashion

Kate Moss, Naomi Campbell, Cindy Crawford, Tyra Banks. Určite všetci milovníci módy poznáte tieto krásne ženy. Práve ony a pár ďalších, sú zaradené medzi top modelky 90. rokov. Na móle ich bolo vidieť asi v každej High Fashion značke aká vás napadne. Doteraz sa niektoré z nich modelingu naplno venujú, alebo sú tvárami rôznych kampaní. Ale je rok 2019 a s novým tisícročím, prišla aj nová gerenácia top modeliek.

Kendall Jenner, sestry Bella a Gigi Hadid, Barbara Palvin poznáte ich asi hlavne z Instagramu odkiaľ sa na vás usmievajú, alebo ukazuju dokonalé vyšportované telá. Sú videné na všetkých titulkách časopisov, predvádzajú pre najznámejších módnych návrhárov. Milióny followers na Instagrame, sú len dôkazom, ako aj ďalšia generácia obdivuje modeling a ako sa chcú na tieto ženy podobať. Bezchybná krása je stále všade vyhladávaná. Nehovorím, že je to zlé, ale svet módy má aj kontroverznejšie modelky, ktoré sa nemusia páčiť každému, ale práve pre ich zvláštnosť si ich všimnete na každom móle. Hovorí vám niečo meno Simone Thompson? Asi nie. A čo tak jej alter ego Slick Woods, pod ktorým ju pozná hlavne mladá generácia, alebo tí, čo sleduju kolekcie od Rihanny. Práve ona ju obsadila do lookbook-u pre kolaboráciu so značkou Puma, pre svoju kozmetickú značku Fenty Beauty a po novom aj pre jej radu spodného prádla SavagexFenty. Slick Woods je ikonická vďaka svojim plným perám, veľkej medzere medzi zubami, vyholenou hlavou a potetovaným telom. Rúca všetky názory o tom, ako by mala vyzerať modelka. Myslím, že práve svojím svojským a v určitom smere rebelským výzorom si získala svoju popularitu.

My ľudia chceme vidieť vždy niečo, čo sme ešte nevideli. Jej jedinečný výzor môže ľudí pobúriť, vytiahnuť ich z komfortnej zóny a donútiť ich prijať iný pohľad na krásu samotnú. Ale, samozrejme nie je jediná svojho druhu. Ďalšiu tu máme Jazzelle Zanaughtti alias UglyWorldwide. Mladá a populárna modelka, ktorú si všimol na Instagrame fotograf Nick Knight a ponúkol jej spoluprácu. V jednom rozhovore priznala,že premýšľala, či chce ísť do sveta módy. Po prvom photoshootingu s Nickom pre značku Comme des Garçons, sa rozhodla, že tomu dá šancu. Objavila sa na titulkách časopisov ako i-D, Paper, alebo kráčala na módnych prehliadkách tiež pod krídlami Rihanny a jej kolekcii. Cez svoj Instagram, sa snaží ľudí podporovať aby čo najviac na sebe pracovali a aby sa hlavne mali radi takí, akí sú. Pretože podľa jej vlastných slov, sa často stretla s negatívnymi narážkami na jej výzor.Nie všetci sú na tento typ krásy zvyknutí. Preto je veľké pozitívum,že aj tieto ženy dostali šancu sa ukázať svetu a otvoriť nám oči v tom, že žena nemá byť len s dlhými vlasmi, plnými perami a dokonalou postavou.

Napísala:Vika/@vikaboncova
Photocredit:@90s_models_, @kendalljenner, @simonethompsone, @slickwoods

Hodnotenie článku:
Loading...