Clear Coffee- zázrak vyrobený na Slovensku

24. okt 2018 #Lifestyle

Mladý Slovák Dávid sa rozhodol, že vytvorí niečo nové a unikátne, s čím by na trhu prerazil a zaujal. Keďže o tomto rozmýšľa mnoho mladých ľudí, ktorých nebaví osem hodinová šichta v kancelárii, môže to znieť ako dosť odvážny, ba až nereálny nápad. Na to Dávid ale nemyslel a s pomocou brata vytvorili unikátnu kávu, jedinú svojho druhu- Clear Coffe.

Prestavte nám svoj jedinečný výrobok, odkiaľ pochádza a kto ho vymyslel?
– Clear Coffee je v podstate prvý bezfarebný kávový napoj na svete. Pochádza zo Slovenska, prvý nápad bol môj (Dávid), ale na vývoji som už spolupracoval s bratom Adamom.

Vo svete plnom Bio, kde sa ľudia vyhýbajú chemikáliam, konzervantom a iným prídavným látkam asi túto otázku dostávate často, ale je Clear Coffe na prírodnej báze?
– Pri výrobe nepoužívame žiadne chemikálie. Náš produkt neobsahuje žiadne konzervanty, stabilizátory, pridané arómy, cukor či sladidlo. Bio ho ale zatiaľ volať nemôžeme, keďže kávové zrná ktoré používame nie sú bio kvality.

Kedy prišla prvý krát myšlienka ideme vyrobiť priesvitnú kávu?
– Bolo to na jar 2012.

Koľko trval celý ten proces od úplne prvej kávy, ktorú ste vyrobili, až po túto finálnu verziu, ktorá sa predáva?
– Trvalo nám tri mesiace kým sme vyrobili prvú kávu. Táto bola samozrejme kvalitatívne niekde úplne inde ako dnešný produkt. Vylepšovanie sa ale ešte neskončilo a stále pracujeme na tom aby sme náš produkt zdokonaľovali.

Nájdeme kávu podobného druhu vo svete, alebo ste prvú priesvitnú kávu vyrobili oficiálne na Slovensku?
– Zatiaľ o ničom podobnom ako naša Clear Coffee neviem.

Aké ohlasy ma clrcff v zahraničí?
– Ohlasy sú povzbudzujúce. Vidíme záujem distribútorov z mnohých krajín a v súčastnosti sa snažíme o navyšovanie výrobnej kapacity.

Aké ohlasy ma clrcff v zahraničí?
– Ohlasy sú povzbudzujúce. Vidíme záujem distribútorov z mnohých krajín a v súčastnosti sa snažíme o navyšovanie výrobnej kapacity.

Je podľa vás ťažšie presadiť sa s takou novinkou na trhu u nás či v zahraničí?
– Moja skúsenosť je že ľudia v zahraničí, hlavne z ďalekej Ázie a severnej Amerike sú nášmu produktu viac otvorení.

Nabudí nás rovnako ako normálna káva, alebo nemáme očakávať taký efekt? 
– Áno, efekt je rovnaký ako u bežnej kávy.

Skúste opisať troma slovami chuť clrcff.
– Osviežujúca s menej intenzívnou chuťou ako klasická káva.

Aké ďalšie zmeny s clrcff plánujete? Nejaký budúci vývoj príchuti alebo iných verzii?
– Samozrejme plánujeme pridať nové príchute v budúcnosti ale zatiaľ nám to naša výrobna kapacita neumožňuje. Dostali sme od zákazníkov už niekoľko zaujímavých nápadov tak určite budeme experimentovať.

Ja mám rada malú čiernu, niekto má rád veľkú s mliekom, myslíte, že Clear Coffe vyhovie každému?
– Určite nie. Náš produkt je hlavne určený ľuďom, ktorí potrebujú osvieženie počas dňa a zároveň im prekáža sfarbenie zubov ktoré káva spôsobuje. My chceme priniesť ľuďom ďalšiu alternatívu ku klasickým kávam.

Aké sú vaše plány do budúcnosti? Veríte v potenciál clr cff ?
– Chceme vytvoriť svetoznámy produkt o ktorom ľudia budú premýšľať ako o ďalšej alternatíve pri konzumácii kávy. Potenciál tu určite je a len čas ukáže, že čo sme schopní urobiť s týmto produktom.

Hodnotenie článku:
(Hodnotiť ako prvý)
Loading...