Ako dokázala netrénovaná moderátorka FashionTV zabehnúť polmaratón alebo osobné vyznanie Dominiky Ducovej

16. jan 2019 #Lifestyle

Môže zabehnúť polmaratón úplný začiatočník? Môže! Som živím príkladom a so mnou ďalších deväť dievčat, s ktorými som sa rozhodla prijať štvormesačnú prípravu a vystúpiť zo svojej komfortnej zóny. Skúsim vám opísať celý priebeh až po dobehnutie do cieľovej rovinky a ten neopísateľný pocit hrdosti, ktorý ma naplnil.

Poznáte ma ako moderátorku Fashion TV a od minulého roka sa pýšim vetou: ,,Odbehla som polmaratón“. Volám sa Dominika Ngo-Ducová a verím, že tieto riadky namotivujú aj vás. Ako som sa dostala k nápadu zabehnúť si polmaratón? Musím povedať, že to bolo vďaka Fashion TV. Natáčali sme akciu s názvom Run the Golden Hour pod taktovkou značky Adidas. Pri východe slnka vybiehajú bežci a užívajú si tiché ulice Bratislavy. Bolo to krásne, ALE preklínala som všetkých svätých pri vstávaní o štvrtej ráno. Hlavný kouč Adidas Runners Bratislava Leo Lendvorský ma oslovil do pripravovanej akcie Who Said Girls Can´t Race a ja som súhlasila. Síce som to párkrát oľutovala, ale v konečnom dôsledku som najšťastnejšia, že som to nevzdala.

Od júna začal tréningový plán, ktorý sa skladal z troch individuálnych tréningov a jedného spoločného. Okrem tréningov som sa obávala tej skupinky dievčat, ktorá mala so mnou najbližšie štyri mesiace tráviť čas. Viete ako je to so ženami 🙂 Vieme byť pekne protivné. A viete čo sa stalo? Adidas našiel tie najmilšie a najúprimnejšie dievčatá, ktoré si dovolím nazývať kamarátkami.

Tréning bol pre každú z nás pripravený individuálne. Niektoré dievčatá boli rekreačné bežkyne ako ja, iné nebehali nikdy. Na konci týždňa sme vždy videli , ktorá z nás zabehla najviac kilometrov. S pravidelnosťou som obsadzovala posledné priečky a po pár týždňoch som už neverila, že polmaratón dokážem zabehnúť. Prišlo spoločné sústredenie a prípravne preteky. Oba dlhé 10 km. Ak radi behávate, neváhajte a prihláste sa na preteky, ktoré sú počas jari a leta celkom časté. Je to úžasne!

Polmaratón sa bežal v Košiciach. Myslím si, že každá z nás mala v sebe určitý rešpekt pred touto udalosťou. Ak by niektorá z nás nedobehla, nesklamali by sme len seba a našu snahu ale zároveň všetku snahu značky Adidas, ktorá sa do nás vložila.

A je to tu, vravela som si v hlave keď som stála na štarte a v žalúdku mali motýle „drum and base“ párty. Vybehla som a celý čas som si užívala. Bežci sa navzájom podporujú, ľudia v dave vám tlieskajú a nádherné ulice Košíc vidíte z úplne inej perspektívy. Na sedemnástom kilometri ma chytila menšia kríza a keďže som mala problém aj s kolenom, moje nohy boli niekoľkokrát ťažšie ako na štarte. Nakoniec som dobehla s časom 2:01:58 a plnou dávkou endorfínov v tele. Tento pocit by som dopriala každému na svete. Je neopísateľne fantastický!

Stále si myslíš, že sa niečo nedá? Mňa tieto štyri mesiace presvedčili, že nič nie je nemožné a naše telo je neuveriteľný stroj, ktorý pri správnej životospráve vie prekonať aj tie najnáročnejšie situácie. Ďakujem dievčatá za vašu energiu počas našej prípravy a ďakujem Adidas za možnosť prekonať samú seba. Dúfam, že som pri čítaní inšpirovala aj vás v dosiahnutí akýchkoľvek cieľov.

Dominika Ducová

Hodnotenie článku:
Loading...