5 najbezpečnejších miest na svete

06. júna 2019 #Travel

Prichádza čas letných dovoleniek a väčšina z nás sa chystá, konečne, na zaslúžený oddych. Bohužiaľ, každým rokom je stále náročnejšie nájsť bezpečnú destináciu. Preto, sme si pre vás pripravili Top 5 najbezpečnejších miest na svete podľa Global Peace Index.

5. Zambia 

Ak chcete zažiť poriadnu divočinu, tento štát v Afrike je ten pravý. Príroda v Zambií je považovaná za jednu z najkrajších na svete vôbec – priamo v divokej prírode možno obdivovať levy, hrochy, byvoly, zebry a žirafy. Aj pri výskyte takýchto druhov zvierat, je Zambia bezpečné miesto. Najznámejšie sú Viktóriiné vodopády, ktoré patria medzi najväčšie.

4. Japonsko

Japonsko je zaujímavá a špecifická krajina. Okrem skvelého a lacného jedla, sa môžete ubytovať v hoteli, ktorý obsluhujú výlučne roboti. Na recepcií pracuje robot dinosaura. Japonci sú považovaní za milý a pohostinný národ, v ich krajine sú všetci vítaní.

3. Slovinsko

Cudzincami často zamieňaná krajina za tú našu. Slovinsko je jedna z prvých krajín, ktorá sa na základe medzinárodných ekologických kritérií radí medzi zelené destinácie. Významným a zaujímavým mestom je Ľubľana. Dominantou mesta je Ľubľanský hrad. Súčasťou hradného areálu je aj vyhliadková veža, ktorá ponúka krásny panoramatický výhľad na celé mesto. Pri návšteve tiež nesmiete vynechať vodopád Kozjak, je povolené sa v ňom okúpať.

2. Austrália

Hovorí sa, že ak chcete navštíviť všetky pláže v Austrálií, trvalo by vám to 29 rokov. Pri takom počte pláží sa nemusíte báť, že by ste sa nemali kde vyrelaxovať. Pre veľa z nás patria k dovolenke aj nejaké tie drinky, preto je dobré vedieť, že v Austrálii platí prísna prohibícia. Alkohol sa dá zakúpiť iba v baroch niektorých zahraničných hotelov. V krajine platí prísny zákaz pitia alkoholu na verejnosti. Aby ste sa nechtiac nedostali do nepríjemností. 

1. Island 

Náš rebríček vyhral práve Island. Ostrov s najnižšou kriminalitou na celom svete. Miesto bez lesov, bez jedinej pobočky Mcdonald’s a dokonca bez stripklubov – tie vláda v roku 2010 zakázala. Nedotknutá príroda, málo ľudí a pokoj.

Tak čo, kam vyrazíte tento rok?

zdroj obrázkov : unsplash.com

autor: Vika 

Hodnotenie článku:
Loading...