5 najzvláštnejších topánok od módnych návrhárov

04. aug 2019 #Fashion
V minulom článku som Vám predstavila tie najzvláštnejšie zberateľské kúsky z oblasti módneho sveta. Dnes som si pre Vás pripravila neobyčajné ,,topánkové skvosty“ od módnych návrhárov.

Gucci

Kto by nemal rád zebry? Niečo podobné si asi povedala aj značka Gucii, keď predstavila tento model. Povedzme, že print zebry nie je až tak zaujímavý ako malý chlpatý doplnok na päte topánky. Áno je to chvost, veď je to predsa zebra na opätku! Ak chcete pridať safari do vášho šatníka, bude Vás to stáť $1,290.

Hood by air

Značka Hood by Air predstavila ,,pravú kovbojku“ na móle. Táto atypická silueta by Vás vyšla na $800.

Martinez Lierah

Návrhár Martinez Lierah v roku 2012 predstavil svoju kolekciu menom ,,rozpúšťajúca myseľ“. Moju pozornosť najviac upútali neobyčajné topánky, ktoré predvádzali skoro všetky modelky v rôznych farbách.

Zaujímalo by ma, ako dlho sa v nich učili hodiť, pretože už na prvý pohľad je vidieť neprirodzený uhol modelkinej nohy v topánke.

Zaha Hadid x United Nude

Architektka Zaha Hadid v spolupráci so značkou United Nude, navrhli na prvý pohľad nenositeľné topánky. Opak je pravdou, tento ,,architekto-módny“ kúsok je nositeľnou topánkov.

Samozrejme o jej pohodlnosti, nie je nikde ani slovo. Otázkou je, že kto má záujem o nepohodlné topánky s cenovkou $1,999.95 ?

Leanie van Der Vyver

Po siedmich rokoch v móde si Leanie veľmi dobre uvedomila manipuláciu s výzoromv móde. Veľa ľudí trpia kvôli ,,dokonalému vzhľadu“, ktorý im módny priemysel podsúva. Jej frustrácia z toho a jej vlastné pocity nedostatočnosti voči týmto falošným obrazom priniesli projekt ,,Scary Beautiful“. Tieto šialenétopánkyboli súčasťou jej absolventského projektu, ktorý bol výsledkom jej dizertačnej práce.

Zistila, že vo všeobecnosti nie sú ľudia spokojní s tým, ako vyzerajú a že „dokonalosť v súlade s normami krásy a módy dosiahla vrchol. Ľudia sa hrajú na Boha tým, že sa fyzicky a metaforicky zdokonaľujú. Projekt ,,Scary Beautiful“ skúma nové štandardy krásy a závislosť na dokonalosti.
Autor: Vika
Obrázky: shoera.com, unitednude.com, design-milk.com, thailiandreproduction.blogspot.com, solestruckcommartinez.html, selfridges.com, notjustlabel.com, designboom.com
Hodnotenie článku:

 

(Hodnotiť ako prvý)

Loading...