Akú knihu si vziať na letnú dovolenku?

08. aug 2019 #Travel
Letná dovolenka je úžasná príležitosť na plážové leňošenie pri skvelej knihe. A ja Vám uľahčím hľadanie. Pripravila som si pre Vás 5 kníh, vďaka ich rozdielnym žánrom, verím, že si všetky nájdete tú ideálnu.

Charles Bukowski – Najkrajšia žena v meste

Charles je kontroverzný spisovateľ na ktorého humor musíte mať žalúdok. Ak ste milovníčkou tvrdého humoru, občas až moc realistického pohľadu na svet, sú pre Vás jeho knihy najlepším výberom. V zbierke poviedok ,,Najkrajšia žena v meste“, sú zhrnuté bláznivé zážitky so ženami v jeho živote. Neprezradím viac…svet Bukowského už na Vás čaká.

Jiří S. Kupka – Krvavé jahody

 Kniha, ktorá sa úplne líši od tej predošlej. Skutočný príbeh ženy, ktorá prežila hrôzy ruského gulagu. Ak Vás zaujíma krutá realita, ktorá túto ženu postihla a chcete sa viac dozvedieť o tom, čo sa dialo aj po konci druhej svetovej vojny, určite siahnite po tejto knihe. Mňa osobne opravila v mylnej domnienke toho, že koniec vojny, znamenal koniec katastrofy.

Claire Kendalová – Kniha o Tebe

 Na prvý pohľad sa môže zdať, že ide o knihu plnú lásky a romantiky. Opak je pravdou. Nechcem moc prezrádzať, ide o chorobnú posadnutosť muža voči našej hlavnej hrdinke. Príbeh, z ktorého som ja osobne mala zimomriavky, pretože v ňom viete ľahko nájsť chovanie mužov v našom okolí.

Lisa Gardnerová – Milujem ťa viac

 Detektívka D.D má hneď niekoľko problémov. Nový prípad v podobe mŕtveho muža, jeho manželka, policajtka, ktorá ho podľa všetkého zabila v sebaobrane a zmiznuté 6 ročné dievčatko. Napínavá detektívka, pri ktorej do konca príbehu nebudete vedieť ako to nakoniec dopadne.

Yuval Noah Harari – Sapiens

V knihe je veľmi jednoducho a zaujímavo vysvetlená naša história. Od čias našich opičích predkov (pre tých, čo súhlasia s Darwinovou teóriou), cez počiatky viery. Zaoberá sa aj otázkami toho, čo bude s nami o pár storočí neskôr.

Autor: Vika
Obrázky: Martinus.sk
Hodnotenie článku:
Loading...