Druhý prehliadkový deň Fashion LIVE!

21. okt 2017 #Events #Fashion

Štvrtok priniesol milovníkom módy dych berúce prehliadky spojené s umením aj slovenskými tradíciami. Stará tržnica bola plná do posledného miesta a očakávania zo záverečných prehliadok sa naplnili. Dizajnéri Marcel Holubec a neskôr Boris Hanečka opäť predviedli excelentnú show s prekvapením na záver.

Druhý prehliadkový deň módneho podujatia Fashion LIVE! patril zahraničným študentom z Metropolitan Budapest University, známej módnej značke Puojd, talentovaným dizajnérkam Barbore Kubi, ktorá spojila knihy s módou či Petre Kubíkovej s dámskou kolekciou na jeseň/zimu 2017. Pánske publikum si mohlo vychutnať čisto pánsku kolekciu značky Blažek a český dizajnér Martin Havel predstavil priam rozprávkovú kolekciu Princezny. Marcel Holubec W. s umelcom Ašotom Haasom spolupracovali tento rok na pôsobivej kolekcii Perception – Conceptual Couture. Neskorý večer veľkolepo uzatváral známy dizajnér Boris Hanečka s Danou Vodou.

METROPOLITAN BUDAPEST UNIVERSITY
Fashion LIVE! tento rok prvýkrát privítal aj mladú generáciu dizajnérov z Maďarska. Talentovaní študenti z Metropolitan Budapest University otvorili druhý deň prehliadok a my sme si mohli vychutnať pestrú tvorbu Lúcie Mészáros, Renáty Horváth, Zsófie Martinovszky, Doriny Sallai, Lilly Szabó a Anity Virág. Kolekcie študentov sa niesli v neutrálnych farebných tónoch bielej, čiernej, šedej s minimalisticky zakomponovanými farebnými detailmi. Dokonalá súhra rôznych materiálov tak krásne vynikla na ženskej postave a zároveň boli modely nositeľné s kreatívnym vizuálnym podtónom.

MARCEL HOLUBEC W. & AŠOT HAAS
Marcel Holubec opäť vyrazil dych svojou aktuálnou kolekciou Perception – Conceptual Couture, ktorá vznikla v spolupráci s vizuálnym umelcom Ašotom Haasom. Pôsobivé a vzrušujúce modely rôznych strihov v znamení magickej čiernej a trblietavej striebornej hypnotizovali všetkých divákov jeho včerajšej prehliadky. S výtvarnosťou vzorov, efektom farebnosti a kontrastnými materiálmi sa ich nositeľka stáva práve takou nesmrteľnou, ako samo umenie. Slová francúzskeho literáta „Ailleurs st une sphère infinie dont le centre est ici“ – Tam niekde je nekonečný priestor, ktorého stred sa nachádza tu; v kontexte tejto kolekcie dokonale vystihujú pohľad dizajnéra na niektoré z výtvarníkových diel, ako i na samotnú krásu a sexappeal každej ženy.

BORIS HANEČKA A DANA VODA
Úspešný slovenský dizajnér sa spolu s dizajnérkou Danou Vodou postaral o veľkolepé vyvrcholenie druhého prehliadkového dňa s kolekciou Boj o prežitie. Osvedčená spolupráca po minuloročnom úspechu opäť ukázala pestrosť, rôznorodosť a kreativitu po všetkých stránkach. Nadšení diváci však po tejto prehliadke zažili šok. Dizajnér si aj pre tento rok nenechal ujsť moment prekvapenia a po predstavení spoločnej kolekcie s Danou Vodou nasledovala ešte samostatná prehliadka Borisa Hanečku inšpirovaná tradíciami Slovenska. Modelky vyšli na mólo v krásnych večerných šatách s nadrozmernou kockou slamy na chrbtoch, ktorá bola zabalená do jemnej látky s aplikáciami perličiek. Pomalý krok modeliek sprevádzal tradičný ľudový spev pre dotvorenie dokonalej atmosféry, akoby priamo zo Slovenskej dediny na žatve obilia. Tento umelecký zážitok si vyžiadal nadšenie a veľké ohlasy všetkých divákov.

Hodnotenie článku:
Loading...