Moma- kráľovná internetu!

04. okt 2017 #Fashion

S Momou som sa rozhodla stretnúť osobne, chcela som spoznať tú mladú biznismenku, ktorá si  podmanila komunitu zo svojej detskej izby. Prišlo skromné dievča, plné snov a vízii a aj mňa doplnila energiou a uverila som tomu, že človek dokáže všetko čo si zaumieni.

Kde celá ta myšlienka o blogovaní a vlogovaní začala?
Keď som mala 11 rokov začala som sledovať zahraničné blogerky a youtuberky a keďže som sa po anglicky učila od škôlky všetkému som rozumela. Veľmi sa mi to páčilo a chcela som to robiť aj ja, ale nevedela som ako začať, keďže som bola len dieťa. Zároveň som sa hanbila rozprávať do kamery a predstava že sa na mňa díva čo i len pár ľudí ma desila, tak som sa rozhodla, že začnem blogovať a namiesto videí budem písať.

Kto je tvoj vzor medzi zahraničnými blogermi a youtubermi?
Kristinu Bazan sledujem od začiatku svojho blogovania, inšpirovala ma a milujem štýl jej písania. Tento rok som mala šancu ju stretnúť osobne na off-white fashion show v Paríži, kde som bola pozvaná ako ambasádorka pre značku loreal. Čo sa týka youtuberov, vyrastala som na Bethany Mota a tá je doteraz moja ikona aj vďaka nej som sa odhodlala točiť.

Ty nie si jediná Youtuberka na Slovensku ktorá ma cez sto tisíc sledovateľov , beriete sa ako konkurencia?
Ja ľudí, ktorí robia to isté čo ja na Slovensku veľmi nesledujem, chcem sa od nich odlišovať, skrátka vytŕčať z davu. Od malička som istým spôsobom rebel a snažím sa hovoriť svoj názor aj keď sa nemusí vždy každému páčiť, a toto je vec čo slovenskí blogeri nevedia, lebo sa boja vyjadriť aby ich niekto nesúdil. Ale ako konkurenciu ich neberiem, pretože sa snažím ísť svojím vlastným smerom.

Kde berieš inšpiráciu na nové videá?
Inšpiráciu nachádzam v zahraničí ale aj v bežnom živote. Mám viacero druhov videí, snažím sa sledovať novinky v kozmetike na ktorú potom robím recenziu, v niektorom len kecám čo mám nové, v inom hodnotím najlepšie kúsky oblečenia čo som za posledný mesiac objavila v obchodoch.

Všetci si myslia, že natočiť video a postnúť ho na youtube je jednoduché. Ako to vlastne celé funguje a kde si sa to všetko naučila?
Natáčala som si videá, ktoré sa doteraz nikam nedostali a na nich som sa učila strihať. Začínala som na najjednoduchšom programe, aký som vtedy v počítači mala, až som postupne prechádzala stále k profesionálnejšiemu programu. Trvalo to pár rokov kým som sa vycibrila a doteraz sa stále učím. Ľudia si myslia, že je to jednoduché, no video ktoré natáčam 2-3 hodiny, strihám 7 až 15 hodín a veľa krát si to uvedomím až keď nad ránom zatváram notebook.

Tvoj priateľ je tiež youtuber , spoznali ste sa ešte predtým alebo vás práve youtube zblížil?
Keď sme sa spoznali začínala som aktívne vlogovať, pričom môj priateľ bol už v tej dobe známy. Navrhol mi či s ním niečo nenatočím, najprv som odmietala, ale jeho vytrvalosť ma presvedčila. A odvtedy sú to už dva roky čo sme spolu a môžem povedať, že aj vďaka nemu robím to čo ma baví, pretože som vo svojom živote potrebovala človeka ako je on, pretože ma plne podporuje.

.

Čo na tvoj úspech hovoria rodičia? Sledujú tvoje sociálne siete?
Sú radi, že robím čo ma baví, a veľmi ma podporujú. Svojho otca som pár krát zatiahla aj do svojho videa takže medzi mladými je už hviezdou aj on. Otec mi veľmi pomáha aj po biznisovej stránke, keďže mňa baví tá kreatívna časť a papierovačky prenechávam jemu (smiech).

Máš len 19 rokov, ale obrovskú moc a vplyv na mladých ľudí v rukách. Vnímaš túto zodpovednosť?
Je to obrovská zodpovednosť, ktorá ma niekedy desí, preto si aj svoje spolupráce poctivo vyberám. Nechcem ovplyvňovať mladých ľudí aby míňali či už svoje peniaze alebo peniaze rodičov na veci, ktorým sama nedôverujem. No aj ja som len človek a občas sa mi stane, že pridám niečo čo by som nemala.

Podporuješ aj charitatívne akcie alebo akcie na ochranu zvierat, vidíš výsledky?
Samozrejme, posledné mesiace som bojovala za zrušenie zvierat v cirkusoch, chodila na protesty a spoločnými silami sme aj docielili aby určité druhy zvierat boli zakázané a nekončíme až kým úplne neoslobodíme zvieratá. Taktiež podporujem útulky a snažím sa deťom vysvetliť, že psíka pod stromček si musia naozaj rozmyslieť, aby neskončili na ulici a v útulkoch.

Na záver čo by si poradila nádejným vlogerom?
Buďte ambiciózni, mňa najprv za môj blog šikanovali a aj tak som si šla za mojím snom a aj idem. Niekedy mi hovoria, že moje sny sú príliš nereálne no pár sa mi ich už splnilo, takže pokračujem a verím, že všetko je možné

Hodnotenie článku:
Loading...