MŮRA našla světlo světa v módní performanci Michala Marka

16. nov 2018 #Events #Fashion

Módní návrhář Michal Marek představil v centru Prahy v design boutique hotelu NYX tematickou kolekci MŮRA. V šesti podlažích
se odehrávající fashion show byla smrští emocí a zdánlivě extravagantních, ve skutečnosti nositelných a různým
stylingům, typům postavy vstřícných, extravagantními kuklami ozvláštněných modelů. Choreografie, výrazy pečetěný look
modelek, jež se do role můry vžily, přítomné oslovily. Byla to dekadentní hra s krásou na pomezí totálního psycha, dalo by se říct.

 

Speciálně vytvořená hudba DJ M2O atmosféru umocnila a tváří dámské kolekce MŮRA se stal androgynní model Tom Diamond. „Můra – byl to příběh, který si žil svým vlastním životem, od samotného počátku výroby až po samotný konec. Byla to kolekce, kde něco začíná a něco končí. Můra je emoce, ať příjemná či negativní. Zrod něčeho nového či ukončení starého. Celá kolekce vznikala v extrémních podmínkách za extrémně silného fyzického vyčerpání, mnoho dní bez spánku, mnoho dní bez pochopení sebe sama, bez pochopení ostatních a hledáním pravdy. Extremní situace však přináší mnoho odhalení a poznatků, v extremních situacích poznáváme sami sebe, poznáváme pravé charaktery lidí a vidíme dál či více než během běžných dnů stereotypního života… Člověk musí spadnout na samotné dno, aby mohl stoupat ke hvězdám. Byla to terapie, byla to očista, bylo to o pochopení, bylo to o pravdě, o najití sebe sama“, popisuje návrhář své pocity i svoji inspiraci.

Celá kolekce v podstatě vznikala s nulovým rozpočtem a byla závislá pouze na lidech, jež návrháře podporují a věří v jeho kreativitu. MŮRA oslovila mediální sféru, několik stovek přítomných hostů a zanechala po sobě vlečku silných emocí. „Barevní motýli přelétají z květu na květ a slunce milují. Když zajde, vystřídají je temné, ze svitu měsíce a hvězd slunce žijící můry, jež světlo, k němuž směřují, smrtelně spaluje. Jedna z nich vstoupila i do mě,“ odhaluje své nitro, genezi zrodu návrhář.

Hodnotenie článku:
(Hodnotiť ako prvý)
Loading...