Program jarní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Week je venku!

07. feb 2019 #Fashion

Několik přehlídkových lokací a nový formát showroomu – to jsou hlavní novinky březnové edice Mercedes-Benz  Prague Fashion Weeku
 Program březnové edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku, která představí kolekce návrhářů na sezónu podzim/zima 2019, je nyní kompletní a k dispozici online. Přehlídky módního týdne představí celkem dvacet návrhářů a značek, tři školní ateliéry a ve společném bloku také čtyři finalisty soutěže pro mladé návrháře VAN GRAAF Junior Talent 2019. Mezi návrháři a značkami najdeme jména, která se na molo MBPFW vracejí po jedné i více sezónách pauzy. Mezi ně patří například Miro Sabo, Petra Balvínová, Petra Ptáčková a také jedna z největších oděvních značek v zemi Pietro Filipi. Mezi naprosté nováčky na scéně MBPFW pak budou patřit dvě mladé návrhářky – Božidara a Vanda Janda. Tvorbu budoucí generace designérů budou zastupovat dva ateliéry UMPRUM (Design oděvu a obuvi
prof. Liběny Rochové a Ateliér módní tvorby Pavla Ivančice) a také Ateliér design oděvu Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

Zcela novou formu získá s nadcházející edicí MBPFW re-see showroom, který bude nyní prodejní akcí zaměřenou na koncové zákazníky. Showroom bude mít podobu pop-upu slovenského konceptu Priveé lounge, který v Bratislavě už více než rok nabízí výhradně českou a slovenskou autorskou módu. „Během uplynulých let, kdy funguje MBPFW, dokázali čeští a slovenští módní návrháři, že unesou srovnání se zahraničními značkami. To nás s Lukášem Loskotem dovedlo k myšlence přenést ideu apartment storu Priveé také do Prahy a spojit ji s programem MBPFW,“ říká zakladatel a kreativní ředitel Priveé lounge Andrej Kusalik. Fashionweekový pop-up Priveé lounge se uskuteční
v prostorách hotelu Four Seasons a návštěva zde bude možná na základě sjednání osobního termínu. Několik návrhářů – Adam Kost, LAFORMELA, Michael Kováčik, Miro Sabo a Zuzana Kubíčková – vytvoří pro tuto příležitost kapsulní kolekce. Zcela mimořádná pak bude kolekce Adama Kosta, který exkluzivně pro pop-up Priveé lounge nabídne dámskou módu. Pop-up bude probíhat od soboty 23. 3. do úterý 26. 3. od 13 do 21 h.

Akce volně přístupné veřejnosti
I tentokrát bude několik akcí v programu volně přístupných veřejnosti. Hned zahajovací show týdne módy, přehlídka mladého návrháře Jana Černého, bude otevřená všem. Černý svou novou kolekci představí v sobotu 23. 3. v prostoru DUP39 (13:30 h). Kdokoli má o módu zájem, může také zdarma shlédnout instalaci FUTURE FASHION by Vodafone, jež bude k vidění v neděli odpoledne a večer (14–21 h) v zásobovacích garážích OD Kotva a jež navazuje na #jetovtobě FUTURE FASHION WORKSHOP z loňské zářijové edice MBPFW.
Volně přístupné budou také večírky – after party sobotního slavnostního zahájení bude v Groove baru a volně přístupné budou také čtvrteční Afterhours v café & bistro SmetanaQ. Volný vstup bude také na již tradiční market české autorské módy (18. 3. až 4. 4.), který v Bibloo Concept Storu v obchodním domě Kotva nabídne reprezentativní výběr kvalitní lokální módy.

Kompletní program a podrobnosti k jednotlivým akcím najdete na www.mbpfw.com. Vstupenky na přehlídkovou část Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku budou v prodeji od 15. února prostřednictvím portálu GoOut.
 Zdroj: Czechoslovak Models

Hodnotenie článku:
(Hodnotiť ako prvý)
Loading...