Rozprávková svadba vo fashion štýle Jasminy a Rytmusa na zámku. Nové informácie, ktoré vieme len my vo FashionTV czech&slovak.

18. mája 2019 #Events

Tretiu májovú sobotu sa uskutočnila v zrekonštruovanom historickom objekte Šimák Zámok Pezinok ostro sledovaná svadba moderátorky FashionTV czech&slovak Jasminy Alagič a jedného z najúspešnejších raperov v Čechách a na Slovensku Patrika Vrbovského, alebo ak chcete, Rytmusa. Svoje najdôležitejšie ÁNO v živote si snúbenci povedali na nádvorí približne o štvrť na šesť podvečer za bujarého povzbudzovania najbližšej rodiny a priateľov. Oddávajúcou bola viceprimátorka mesta Pezinok Mária Wagingerová.

Tí, ktorí považovali vzťah vychádzajúcej moderátorskej hviezdy a rapera za marketingový ťah alebo krátke poblúznenie, museli byť poriadne prekvapení. Jasmina Alagič a Patrik Vrbovský sa tretiu májovú sobotu po ročnom vzťahu vzali na zámku v Pezinku. Z moderátorky FashionTV sa teda stala vydatá pani Jasmina Vrbovská Alagič.

Svadba a dieťa sa v tomto vzťahu skloňovali takmer od začiatku. Ako sa hovorí, keď stretnete toho pravého, neriešite, čo sa má a čo je správne v očiach iných. Robíte všetko podľa toho ako to cítite vy sami a riadite sa výhradne srdcom. To bol prípad aj tejto dvojice. Môžem vám prezradiť, že pôvodný termín svadby bol naplánovaný na september 2019. Bábätko však všetky prípravy urýchlilo a my sme začali s prípravami na veľký deň. No začali, ako začali…Trošku sme sa pozabudli, takže sme svadobné plány reálne riešili až od druhej polovice marca. Nevesty a svadobné agentúry dobre vedia, že taká svadba sa plánuje aj rok. Ja som svadbu neorganizovala nikdy… Najťažšie bolo nájsť to správne miesto. Predstava bola jasná. Nech ide o niečo výnimočné, neokukané, dostatočne veľké pre asi stovku hostí a nech je to hrad, kaštieľ alebo zámok. Veď , ktorá z nás sa nechce vo svoj výnimočný deň cítiť ako princezná? 🙂 Náhoda chcela, aby som sa na tému Jasmininej svadby rozprávala s mojím bývalým manželom, dnes županom Bratislavského samosprávneho kraja Jurajom Drobom. Ten ma upozornil na Šimák Zámok Pezinok, ktorý bol v tom čase ešte v rekonštrukcii a že sa tam mám ísť určite pozrieť. Vraj to bude „highlight“ Bratislavského kraja. A mal pravdu. Jasmina a Patrik sa do tohto miesta okamžite zamilovali a bolo rozhodnuté: svadba bude na nádvorí a hostina v Zlatej sále Kataríny Pálffy. Súčasťou zámku je dokonca luxusný 5 hviezdičkový hotel, takže sa vyriešilo aj ubytovanie hostí, ktorí potrebovali nocľah. 

Svadobné šaty nevesty boli jasnou voľbou. Jasmina si vždy túžila obliecť na svoj veľký deň róbu od slovenskej módnej návrhárky Janky Pištejovej, s ktorou spolupracuje už niekoľko rokov. Tá sa postarala aj o popolnočné šaty z nadýchaného hodvábu v baklažánovej farbe. Niekedy v tom čase sa Jasmine cez Instagram ozvala Petra Paštéková, ktorá tvorí pod značkou Mahasi s ponukou krásnych koruniek, diadémov a iných ozdôb vlasov. Jej tvorba je skutočne výnimočná a nič podobné na trhu nenájdete. Hairstylista Ján Molnár spolu s Petrou vykreovali korunku a spony k svadobnému účesu a čelenku v bohémskom štýle k šatám na prezlečenie.

Prekvapením pre nevestu boli topánky. Talianska spoločnosť Fiorangelo jej poslala hneď dvoje a dokonca personalizované. Svadobné s menom Jasmina Alagič, popolnočné „gladiátorky“ už s menom, ktoré používa po sobáši – Jasmina Alagič Vrbovská.

Patrik mal na sebe na mieru šitý oblek a doplnky od tradičnej nemeckej firmy Wilvorst Prestige, ktorá sa vysokou pánskou módou zaoberá už od roku 1916. Na Slovensku ich zastupuje spoločnosť Fashion Noble Shop. Ich sesterskou spoločnosťou je svadobný salón Nicole. Tam sme v stredu pred svadbou obliekli družičky. Áno, len tri dni pred svadbou!!! Čo z toho vyplýva? Že Salón Nicole má naozaj široký sortiment.

Pri organizácii svadby je skvelé mať partnera, ktorý sa vyzná v overených dodávateľoch a pozná všetky dôležité detaily, na ktorých stojí krásna a nezabudnuteľná svadba. Preto nám celé prípravy uľahčila komunikácia so svadobnou agentúrou SpicyWedding. Okrem toho, že mali pod palcom svadobnú výzdobu celého priestoru, pomohli nám zabezpečiť, aby šli prípravy svadobného dňa hladko

Načo sme v prípravách takmer zabudli, boli svadobné oznámenia a ďalšie tlačoviny, ktoré sú na svadbe dôležité. Našťastie sme natrafili na grafičku Silviu Boorovú a jej značku Sisine a bolo po probléme. Veľmi rýchlo nám pripravila návrhy, takže sme stíhali pozvánky s inštrukciami pre hostí odoslať načas.

Noc pred svadbou spala nevesta so svojimi družičkami, dvorným make up artistom Milanom Švingálom a so mnou na zámku v Pezinku a Patrik na dome v Malinove. Chceli sme dodržať tradíciu, že nevesta so ženíchom poslednú noc nestrávia spolu. Môžem vám povedať, že to bolo utrpenie pre oboch. Jasmine a jej družičkám som urobila radosť darčekmi od Shineandshine z Moravy. Ich ručne vyrábané saténové župany vykladané kameňmi sú na takúto príležitosť úplná topka. Hostia si vraj z každej svadby pamätajú dve veci. Aká bola zábava a aké bolo jedlo a pitie. O menu, ktoré zostavil šéfkuchár Šimák Zámok Pezinok Martin Novák, hostia doslova spievali ódy. Na svadbe sa podávalo šampanské Jamesa Bonda Bollinger a barmani miešali celú noc hosťom koktaily luxusných značiek spoločnosti Corner&Co.

FashionTV czech&slovak prípravy na rozprávkovú svadbu mapovala od samého začiatku a vy si môžete všetko pozrieť vo formáte Fashion Wedding Guide, ktorý bude mať premiéru 8.júna 2019.

Zaujímavosti o svadbe Jasminy a Patrika :

  • Výzdoba a nevestina kytica sa robili z takmer 1 300 stabilizovaných ruží od Le Diamant Rose.
  • Dekoratérky z agentúry SpicyWedding doplnili výrazné kvetinové boxy jemnými púdrovými obrusmi, sviečkami a klubovými taniermi, ktoré krásne ladili s priestorom zámku. K stolom navrhli využiť dizajnové stoličky s efektom skla a celkový vizuál výzdoby zladili s dizajnom menu karty. Okrem sály, kde sa konala svadobná hostina sa postarali o dodekorovanie svadobného obradu, námestíčka a schodiska, ktoré lemovalo viac ako 300 sviečok. Výsledný efekt bol veľmi romantický a očarujúci.
  • Na obrad sa použilo 50 metrov koberca.
  • Cukrárka Lucia Gulišová z U Guľky pripravila na svadbu 1 000 koláčikov a trojposchodovú čokoládovú tortu presne podľa zadania nevesty.
  • Hostia na žiadosť Jasminy a Patrika nekupovali svadobné dary. Čiastku, ktorú by do nich investovali, posielajú komunitnému centru pre ľudí s autizmom Drahuškovo.

Autor : Gabriela Drobová
Foto : archív GD a J&P

Hodnotenie článku:
Loading...