Ťažký víkend? 5 rád ako prekonať opicu!

27. jan 2019 #Lifestyle

Ak chcete vedieť, čo robiť ráno po žúre, nemohli ste si vybrať kvalifikovanejšieho poradcu. Zúčastňovať sa rôznych večierkov mám už niekoľko rokov doslova v náplni práce. Veľa z nich sa organizuje počas pracovného týždňa a keďže treba byť na druhý deň v dobrej kondícii na podávanie kvalitného pracovného výkonu, každá rada, každý trik, ako zatočiť s „opicou“ by mnohé z nás vyvážili zlatom.

1/ Najlepšie zatočíte s opicou po žúre tak, že žiadnu mať nebudete. Ako nato? Pred eventom sa navečerajte. Vyberte si na začiatku party jeden druh kvalitného alkoholického nápoja a držte sa ho zubami – nechtami celý večer. Ja viem, že hádzať jeden shot za druhým s futbalistami alebo hokejistami, ktorí sa na večierku objavili po polnoci, je v danej chvíli mega cool a vy sa cítite ako kráľovná baru, ale verte mi…Ráno pri pohľade na selfiečka, ktoré ste v tej chvíli robili v domnení, že ste ste tá najkrajšia minimálne na danej párty, uvidíte naopak nie veľmi atraktívnu ženu s červenými očami, rozliatym make-upom a čudným výrazom v tvári. Ďalší trik, ktorý výrazne obmedzí bolenie hlavy a žalúdka po opici je zásada : Za každým alkoholickým drinkom, vypite 2dcl vody. Vodu si pripravte aj po návrate domov k posteli. Oceníte to po zobudení, keď sa vám nebude chcieť ani pohnúť, zato vás bude príšerne sušiť.

2/ Ak čítate aj ďalej, znamená to, že zásady z bodu jeden poznáte, ale pri ich dodržiavaní máte isté rezervy. Veď kto by myslel na pitie vody, keď ste kráľovnou tanečného parketu a život je táááák úžasný. Takže.Zobudili ste sa s príšernou bolesťou hlavy, krúti sa vám celý svet,  žalúdok rebeluje a vy sa dušujete, že už nikdy, aleže NIKDY nebudete piť. Naraňajkujte sa. Viem, že vám to v danej chvíli nie je príjemné, ale donúťte sa! Ja mám dobré skúsenosti s vajíčkami alebo banánmi. Treba doplniť minerály. Mne pomáha piť Magnéziu alebo Gemerku. Som veľký kávičkár, v týchto situáciách však kávu neodporúčam. Teda ak nechcete skontrolovať stav vašej záchodovej misy naozaj zblízka. Ak nepomohlo stále nič, mám tu ešte jeden tajný tip. Požujte a zapite pokojne až 4 tabletky živočíšneho/čierneho uhlia. To totiž nadväzuje na seba toxíny a vám sa uľaví.

3/ Viem, že ste unavené a najradšej by ste si po raňajkách ľahli na gauč, ale choďte si dať radšej sprchu. Naozaj pomáha. Keď už budete v kúpeľni, aplikujte si na tvár masku. Hydratovať sa musíte nielen zvnútra , ale aj zvonka. Hydratačná maska àla Palla, ktorú necháte pôsobiť 15 minút, dokáže zázraky. Pokojne jej naneste viac ako zvyčajne. Vaša pleť Vám poďakuje. Ďalším problémom, ktorý budete po opici asi riešiť, sú kruhy pod očami. Ak máte po ruke uhorku, zemiak alebo vrecúško zeleného čaju, jednoducho si čokoľvek z menovaného priložte na oči. Odskúšané a naozaj účinné. Na trhu je momentálne veľký výber jednorazových očných vankúšikov, s ktorými mám takisto veľmi dobré skúsenosti.

4/ Cvičím yógu, takže poznám zopár cvikov, ktoré mi v stavoch po žúroch pomáhajú. Najjednoduchšia je pozícia dieťaťa, ktorú zvládne úplne každý. Akékoľvek cvičenie však pomáha, takže sa prekonajte a šup sa hýbať.

5/ Okrem fyzických ťažkostí, ktoré nám prinášajú „poopičné“ stavy, môže prísť aj k psychickým alebo materiálnym škodám. Patríte k tým, ktoré v stave bujarosti vyvolávajú kade tade? Najradšej bývalým frajerom alebo mužom , o ktorých máte záujem, v tých najhorších scenároch šéfke alebo šéfovi. Chcem vidieť váš výraz ráno, keď si odoslané správy čítate v triezvom stave 🙂  Stiahnite si do mobilu aplikáciu, ktorá vám počas požívania alkoholu zabráni posielať správy. Mnohým mojím kamoškám zachránila vzťahy, prácu a hlavne hrdosť. Ja som mávala donedávna iný problém. Počas bujarých večierkov som takmer vždy rozbila displej mobilu. Keďže neznášam fólie, ktoré už po týždni vyzerajú strašne a kazia dizajn môjho telefónu, potešila som sa novinke na ochranu displejov WowFixIt, ktorá sa predáva už aj na Slovensku. Je to nanotechnológia, ktorú jednoducho nanesiete na svoj displej a tá vám ho ochráni proti poškodeniu. Mám ju na mobile viac ako rok a musím povedať, že som vďaka nej dosť ušetrila.

Napísala Gabriela Drobová

Hodnotenie článku:
Loading...