Top 5 najkrajších pláží

24. júna 2019 #Travel

Chystáte sa na dovolenku, ale bojíte sa, že vám pláž nebude vyhovovať? Vybrali sme 5 tých najkrajších, na ktorých sa budete cítiť ako v raji. Rebríček je zostavený podľa hodnotiacich turistov cestovateľského portálu TripAdvisor. 

5. Cayo de Agua, Venezuela

Všetky odtiene modrej nájdete na nádhernej pláži Cayo de Agua vo Venezuele. Nachádza sa na malom ostrove, na ktorý sa dostanete len loďou z najbližšieho ostrova Los Roques.

4. Pláž Anse Lazio, ostrov Praslin, Seychely

Nájdete tu najjemnejší piesok a neobvyklí druh palmy menom Coco de Mer, ktoré nikde inde na svete nenájdete. Palmy dosahujú výšku 40m a niektoré majú aj 800 rokov. 

3. Pláž Paraiso, Kuba

Okrem nebesky sfarbeného mora, je táto pláž typickou pre jej voľný pohyb rôznych druhov zvierat, ako napríklad korytnačiek a leguánov. Na svoje si prídu aj milovníci potápania.

2. Baia do Sancho, Brazília

Plaž sa nachádza v pokojnej zátoke, priamo v srdci ostrova Fernando de Noronha. Samotný ostrov je súčasťou zoznamu UNESCO. Nachádza sa tam veľa endemitov, čiže druhov zvierat a rastlín, ktoré nikde inde na svete neuvidíte. 

1. Grace Bay, Karibik 

Za najkrajšiu cestovatelia vybrali pláž Grace Bay, tiež nazývaná perla Karibiku. Nachádza sa na súostroví Turks a Caicos. Pokojné čisté more a jemný biely piesok, čo si viac priať? Pre cestovateľov sú najatraktívnejšie korálové útesy, pretože ponúkajú najlepšie podmienky pre potápačov. Táto destinácia ponúka exotiku, ale aj relax a oddych. 

Neviem ako Vy, ale ja mám chuť si začať baliť kufor a utiecť na jednu z týchto pláží.

Autor: Vika
Zdroj obrázkov: TripAdvisor

Hodnotenie článku:
(Hodnotiť ako prvý)
Loading...