Všetko, čo potrebujete vedieť o platformách

20. júla 2019 #Fashion

Topánky s platformou sú jeden z mála trendov, ktorý nikdy nevyšiel z módy. Návrhári stále vedia prekvapiť s rôznymi prevedeniami. Ale odkiaľ pochádzajú? Aký bol ich vývoj až do súčasnosti? Na to Vám veľmi rada odpoviem.

Všetko to začalo v Starovekom Grécku, keď vďaka vyššej podrážke, zvýraznili dôležité postavy v divadle. Nebola to ich jediná funkcia, neskôr platformy nosili ženy vykonávajúce najstašie povolanie. Nevyhli sa im ani urodzení páni, ak chceli prejsť v 18. Storočí cez zablatené ulice a nezašpiniť si oblečenie. Klasické topánky na vysokom opätku vznikli v 15. Storočí v Číne.

Dá sa povedať, že platformy dlhé stáročia neboli považované za súčasť, ale skôr nutnosť pri určitých činnostiach. Všetko zmenil muž menom Moshe Kimmel, ktorý ako prvý navrhol ,,fashion platformy” pre herečku Marlene Dietrich. Kimmel bol Žid, utiekol z Berlína v čase vojny pred prenasledovaním. Usadil sa spolu so svojou rodinou v USA, kde si otvoril Kimmel shoe factory v Los Angeles.

O niekoľko desiatok rokov zažili platformy ešte väčší nárast popularity medzi ľuďmi. Presnejšie v 70. Rokoch s príchodom ,,disko mánie”. Bolo jedno či ste muž alebo žena, nosili to úplne všetci! V tých najšialenejších a hlavne, v čo najvyšších prevedeniach.

Nesmiem zabudnúť na legendárnu skupinu KISS, ktorú ste vystupovať v iných topánkach snáď ani nevideli.

Žiadnemu fanúšikovi známej popovej skupiny z 90. Rokov menom Spice Girls, určite neunikla ich záľuba v platformových topánkach. Nosili ich prevažne od značky Buffalo London, ktorá aj v súčasnosti patrí medzi najpopulárnejších výrobcov.

Síce modely od Buffalo London nepatria medzi tie najlacnejšie, našli svojich fanúšikov aj v dnešnej dobe.

Aj značka COMME des GARÇONS v spolupráci s Nike má čo ponúknuť. Ikonický model Nike Cortez, ktorý je známy vďaka filmu Forest Gump prešiel menším ,,upgrejdom”.

Ak ste menej extravagantný typ, ale stále ste milovníkom vyššej podrážky, značky ako Vans alebo Nike májú v ponuke veľa najrôznejších prevedení.

Autor: Vika
Zdroj obrázkov: instagram, chillizet.pl, blastecho.com, pinterest

Hodnotenie článku:
(Hodnotiť ako prvý)
Loading...

Všetko, čo potrebujete vedieť o platformách

20. júla 2019 #Fashion
Hodnotenie článku:
(Hodnotiť ako prvý)
Loading...