Zberateľské kúsky alebo módna zbytočnosť?

10. júla 2019 #Design #Fashion #Lifestyle

Móda už dávno nie je len o oblečení, kabelkách a topánkach. Svetové značky a návrhári posledné roky expandovali aj do našich domácností. Vybrala som pre Vás pár dizajnérskych kúskov, pri ktorých si človek povie, že je to maximálna zbytočnosť alebo to bude chcieť domov. Rozhodnite Vy, do ktorej skupiny patríte.

Louis Vuitton

Legendárna značka si pre nás tento rok pripravila menšie prekvapenie. Poteší to hlavne fanúšikov známej hry Jenga, pretože LV ju preobliekli do drahého kabáta. Presnejšie v hodnote 3050$. Drevo vymenili za priehľadné plexisklo s ikonickým logom.

Prada 

Neviem ako vy, ale ja si bankovky dávam do peňaženky. Ak máte radi peniaze zopnuté v spone, tak Prada navrhla niečo ideálne pre Vás. Sponu na peniaze v tvare kancelárskej spinky. Stojí ,,len” 185$. 

Chanel

Bumerang bol kedysi používaný ako nástroj na lovenie, neskôr súčasť relaxačného športu. Chanel z neho spravil módny doplnok. Ak by ste si chceli zahádzať takýmto bumerangom, cena sa pohybuje okolo 1325$. 

Dolce & Gabbana

Už nemusíte hádať aké je obľúbené jedlo týchto návrhov. Očividne sú to cestoviny, pretože značka spravila celú ,,kolekciu”. Balenie by Vás stálo 110$. 

Okrem cestovín vytvorili aj ručne maľované chladničky s orientálnym nádychom. Tento umelecký kúsok má cenovku 34 000$. 

Raf Simons

Bývalý hlavný návrhár módneho domu Calvin Klein, vybudoval pod vlastným menom celosvetovo úspešnú značku. Okrem kabátov, nohavíc a svetrov zakomponoval do zimnej mužskej kolekcie aj lepiacu pásku v hodnote 200$. Ak ide o využitie, návrhár tvrdí, že sa dá použiť napríklad ako opasok. 

Supreme 

Na záver som si vybrala značku, ktorá je pre mnohých ikonická práve navrhovaním rôznych zvláštnych doplnkov. Zberatelia sú ochotní zaplatiť stovky eur (dolárov) za tieto kúsky. Páčidlo, tehla, lopata, motorka, miska pre psa, špáradlá, čínske paličky – mohla by som napísať dlhý zoznam vecí, na ktoré značka dala svoje ikonické logo a zvýšila niekoľkonásobne ich cenu. 

Dá sa povedať, že veľa ľudí zbiera veľa vecí. Ak chcete troška drahší zberateľský koníček, najznámejšie značky majú toho v ponuke veľa. A ak myslíte viac ekonomicky, kúpte si Jangu alebo páčidlo za klasickú cenu.
Do akej skupiny patríte vy?

Autor: Vika
Zdroj obrázkov: refresher.sk, vogue.com, hypebeast.com, therjproject.com, boutique-roma.ch, fashionrepublik.com, weranda.pl, theguardian.com

Hodnotenie článku:
(Hodnotiť ako prvý)
Loading...