48 hodín v Amsterdame

01. aug 2019 #Travel
Amsterdam je mesto, kde je ,,všetko“ povolené. Všade je cítiť príjemnu energiu a ľudia sú tu milí a nápomocní. Bola som tam síce len 48 hodín, ale Amsterdam som si zamilovala. Odporúčam každému, kto si chce oddýchnuť od konzervatívneho Slovenska a spoznať jednu z európskych metropol.
Prezradím Vám, čo treba vidieť, ochutnať, zažiť.

Nákupy

Káždá správna milovníčka Fashion, nemôže vynechať v Amsterdame nákupy. Majú tam krásnu nákupnú pasáž, veľa obchodov s luxusnými značkami za výhodné ceny.

Po blúdení v jednej z takýchto pasáží, sme v podzemí našli obchod s oblečením, s ktorým v tme budete doslova žiariť. Ako môžete vedieť z nášho článku, neón je opäť v móde!

Ak máte radi Primark, priamo v centre mesta sa nachádza jeden s 5 poschodiami!

Ak vaša mužská polovička nie je práve fanúšikom nákupov, môže Vás počkať v jednom zo Sports Barov, kde si dá vychladené pivko a môže sledovať nonstop vysielanie rôznych športov z celého sveta.

Jedlo

Čo si budeme hovoriť, bez dobrého jedla si nikto dovolenku nevie predstaviť. Na naše pomery, sa Vám môže zdať jedlo predražené. Napríklad taká pizza, rovnakej veľkosti a bez viditeľného rozdielu oproti tej, čo máte u nás, stojí premierne 2x viac.
Ale nebudem predsa len kritická, ak si radi pochutnáte na niečom sladkom, cukráreň Croissanterie d’Oude Brug, ponúka tie najchutnejšie waffle a muffiny. Pobočky majú po celom meste, nájdete ich na každom rohu.

Jednotkou na holandskom trhu sú hranolky od Mannekenpis. Na hranolky si môžete dať najrôznejšie omáčky podľa vašej chuti.

Na tento pokrm sú denne dlhé rady.

Múzeá

V Amsterdame nenájdete veľa historických pamiatok, ale má množstvo zaujímavých múzeí. Kto by nepoznal to najslávnejšie s voskovými figurínami Madame Tussaud.

Dom Anny Frank je asi najviac navštevovaným múzeom v celom Holandsku. Radím Vám, lístky si treba kúpiť minimálne 2 mesiace pred výletom. Je skoro nemožné si ich kúpiť, kvôli vysokému záujmu. My sme sa tam bohužiaľ nedostali, boli sme sa pozrieť aspoň pred samotný dom.

Osobne som sklamaná z chovania turistov. Netreba zabúdať, že je to miesto, kde sa niekoľko ľudí skrývalo pred istou smrťou, ktorá ich nakoniec aj postihla. Turista sa tam postaví so širokým úsmevom, s palcom hore a ani si neuvedomí, že je to pre veľa ľudí určitý druh pútnického miesta.

Uličkami Amsterdamu

Ak chcete cítiť pravú energiu mesta, choďte sa prejsť do amsterdamských uličiek. Bude sa Vám zdať každá rovnaká, ale špecifická krása jednotlivých domov neomrzí. Bývať by ste v nich určite nechceli. Sú citeľne naklonené, nestabilné a ľahko sa zatopia.

Vypnite nachvíľku navigáciu a len sa prejdite. Obzerajte sa okolo seba a užite si slobodu, ktorú mesto ponúka. Ak máte vedľa seba tých správnych ľudí, v každom meste sa budete cítiť ako doma.

V Amsterdame máte chuť ostať, pretože nikto na Vás čudne nepozerá a všetci Vás všade privítajú so širokým úsmevom.

Mesto hriechu?

Ulica Red Light District, je známa svojou neresťou a hriešnosťou. Ale je to vpodstate zážitok, pretože nikde na svete neuvidíte najrôznejšie ženy v malých výkladoch, ako na Vás žmurkajú a snažia sa narýchlo flirtovať. Dôležité upozornenie je, aby ste tam nefotili ani nenatáčali, pracovníčky sú na to háklivé a v minulosti za to aj fyzicky napadli turistov.

Amsterdam sa Vám môže zdať ako mesto hlavne pre mladých ľudí. Podľa môjho názoru, by ho mali navštíviť všetci, ktorí majú radi slobodu, zábavu a chcú zažiť krásy Európy.

Autor/Foto: Vika

Hodnotenie článku:
(Hodnotiť ako prvý)
Loading...