Havaj, kráľ zimy

04. jan 2017 #Travel

Havajské ostrovy sú jednou z tých slnkom zaliatych destinácií, ktoré počas zimných mesiacov čoraz viac lákajú obyvateľov starého kontinentu. A nie je to len náhoda. Pozrite si s nami prečo.

Pláže, sopky, surfovanie. Táto tojica havajských potešení je plná farieb. 50ty americký štát je jednoducho jedinečný. Skladá zo 137 menších ostrovov, z ktorých len 8 je obývaných 1,5 miliónmi ľuďmi. Súostrovie sa nachádza hlboko v Tichom oceáne – 3900 kilometrov od Kalifornie, takmer 5 hodín letu s časovým posunom 2 až 3 hodiny. Špecialisti na nezvyčajné výlety najčastejšie odporúčajú prebádať 3 ostrovy: Oahu, Kauai a Big Island. Poďme sa na nich bližšie pozrieť.

Oahu

Z Oahu je unikátny nočný pohľad na tisíce svetiel hlavného mesta Honolulu, neďaleko azda najznámejšej pláže na svete – Waikiki beach. Je možné takisto vidieť pamätník obetí Pearl Harbour, ale tiež surférov z pláže Haleiwa, ktorý je ich rajom.

Kauai

Ostrov Kauai je ostrovom dažďových pralesov, vodopádov (Wailua), zelených hôr a nádherných pláží. Pekné ubytovanie nájdete na v Grand Hyatt Resort & Spa hoteli na pláži Poipu.

Big Island

Na Big Island sú ešte stále činné sopky vylučujúce prúdy lávy. Na toto predstavenie sa najlepšie pozerá z trojhviezdičkového Volcano House hotela, nachádzajúcom sa v “Národnom parku sopiek”. Je známy práve unikátnym výhľadom z každej izby na prúdy lávy.

Hodnotenie článku:
(Hodnotiť ako prvý)
Loading...