Kam zmizla Ducová?

19. jan 2019 #Travel

Ak aj vy už koncom Augusta rozmýšľate kam utiecť, keď začne teplota klesať pod nulu, tento článok vám pri výbere zimnej dovolenky určite pomôže.

Thajsko je obľúbenou dovolenkovou destináciou ľudí z celého sveta. Táto krajina má okrem nádherných pláži a skvelého jedla aj prívetivých ľudí. Nie nadarmo sa Thajsku hovorí aj krajina úsmevov.

Thajsko navštevujem vždy koncom roka a podľa času na dva týždne až mesiac. Túto krajinu neodporúčam navštíviť na menej ako 12 dní. Cesta je náročna a chvíľu trvá kým sa dostanete z časového posunu. A aby ste stihli vidieť čo najviac z miesta na ktoré sa rozhodnete prísť, tak by vám týždeň nestačil.

Tento rok som šla na Krabi. Krabi je jednou z provincií Thajska. K pevninskej časti patrí niekoľko ostrovov v Andamanskom mori.  Neskôr som sa chcela presunúť na Slovákmi obľúbený osrov Koh Samui, ale kvôli Tajfúnu Pabuk, ktorá sa na Thajsko rútila práve v čase mojej návštevy sa lodná doprava na pár dní neodporúčala. Thajsko ma skvelú či už pozemnú, vodnú alebo vzdušnú dopravu. Cez tuk tuk, mini van, autobus, vlak,lietadlo,.. vás prepravia kamkoľvek vrámci krajiny za pomerne smiešne peniaze. Rozhodli sme sa pre provinciu Phuket. Phuket ma niekoľko pláži ale medzi najznámejšie určite patrí Patong a Karon. Ak hľadáte zábavu, nákupy, nočný život, alebo pin pong show (proti gustu žiaden dišputát, tí čo o tejto show počuli vedia o čom rozprávam),  Patong je miesto presne pre vás. Nevýhodou je škaredá pláž. Ak hľadáte krásnu pláž Karon Beach je to pravé. Tuk tuk vás prevezie z jednej pláže na druhú za 400 Bathov čo je v prepočte cca 11EUR. Skvelé reštaurácie, bary a domáci predavači čohokoľvek na čo pomyslíte.

Jedlo je alfa a omega mojej návštevy.  Takže ďalšia rada odomňa pre vás: jedzte, jedzte, jedzte a ochutnávajte.

Smutnou realitou tejto úžasnej krajiny je, že nápor turistov a neúcta k prírode sa odrazili aj na známych miestach, ako Maya Bay. Pláž, ktorú môžete poznať z filmu s totožným názvom, kde hral Leonardo Dicaprio, ktorú museli kvôli ochrane zavrieť.  Preto nezabúdajme, že nič nie je večné a ak chceme zachovať miesta, ktoré momentálne navštevujeme aj pre budúce generácie, treba sa k ním tak správať.

Dominika Ducová

Hodnotenie článku:
Loading...