Top 5 najlepších kníh na letné čítanie

02. júla 2019 #Travel

Neviem ako vy, ale ja si dovolenku bez dobrej knihy ani neviem predstaviť. Oddychovanie na pláži a k tomu čítanie je ten správny typ relaxu, ktorý všetkým odporúčam. Nemáte obľúbený žáner ani spisovateľa? To vôbec nevadí, pretože som si pre Vás pripravila 5 kníh, ktoré sú momentálne najpredávanejšie v kníhkupectve Martinus. Nechajte sa inšpirovať a možno aspoň jedna kniha s vami pocestuje do dovolenkovej destinácie.

5. Vidličky, lyžičky, nože

Evita Urbaníková je známa spisovateľka hlavne pre ženské čítateľky. Jej naúspešnejší román ,,Všetko alebo nič“, ktorý sa dostal aj na filmové plátna, je doteraz veľmi populárny. Jej ďalším, v poradí už 15. románom je práve Vidličky, lyžičky, nože. 

Obsah: Príbeh Petra a Lucie s nádychom Islandu, ktorí pod ťarchou svojich životov netušili, že ešte môžu byť šťastní. Oni, ich deti aj celé ich okolie. Otázkou ostáva, či šťastní byť chcú.
Ona má dvoch synov, on dve dcéry. Ona má minulosť, on prítomnosť. Každý chce to isté, ale každý v inom momente. Keď sa to skombinuje s faktom, že každý z nich vždy povie len to, čo chce a mnoho vecí ostane skrytých, môže to dopadnúť zle. Alebo aj dobre.

4. Ako sa ľudia hrajú

Myslíme si, že nadväzujeme vzťahy s ľuďmi – no v skutočnosti len hráme hry.
Pred štyridsiatimi rokmi kniha Ako sa ľudia hrajú zrevolucionizovala naše chápanie toho, čo sa v skutočnosti odohráva pri najzákladnejších spoločenských interakciách. Po viac ako piatich miliónoch predaných výtlačkov je klasika doktora Erica Berna rovnako udivujúca – a odhaľujúca – ako v deň, keď prvý raz uzrela svetlo sveta.

3. Černobyľská modlitba

26. apríla 1986 o 1:24 zaznela v černobyľskej jadrovej elektrárni séria výbuchov. Bol to začiatok najväčšej jadrovej nehody v 20. storočí. Černobyľská katastrofa sa stala jednou z najsilnejších tém, ktorú vo svojej tvorbe spracovala laureátka Nobelovej ceny Svetlana Alexijevič. Dvadsať rokov po tejto jadrovej apokalypse sa vracia na toto miesto. Touto knihou, jej postavami a svedectvom, sa inšpiroval aj svetoznámy seriál HBO Chernobyl, ktorý úspešné láme rekordy diváckej sledovanosti v mnohých krajinách.

2. Nôž

Jo Nesbo je nórsky autor krimi románov. Iba v rodnom Nórsku sa predali vyše dva milióny jeho kníh, čo je pri počte 4,5 milióna obyvateľov neuveriteľné číslo. Nesbo je jeden z najpredávanejších a najoceňovanejších detektívnych autorov súčasnosti. Jeho ďalším literárnym počinom je kniha Nôž. V novom románe o Harrym Holem, ktorý sa celý odohráva počas zimy v Oslo, opäť posúva hranice napätia a vykreslenia psychológie svojich postáv.

1. Pochovaní zaživa

Je to neuveriteľné, ale náš rebríček uzatvára a zároveň vyhráva kniha, ktorá ešte ani nevyšla. Autorom je Dominik Dán, pseudonymom slovenského spisovateľa úspešných detektívnych románov. Už viac ako dvadsaťpäť rokov sa zaoberá vyšetrovaním zločinov. Osobné kontakty s vrahmi, lupičmi, únoscami a inou „lepšou spoločnosťou“ mu umožnili pochopiť nepísané zákony podsvetia. Z bohatých skúsenosti čerpá pri písaní mrazivo autentických detektívnych príbehov. Všetky jeho knihy vyšli vo Vydavateľstve SLOVART a okamžite sa stali bestsellermi. Podľa románu Červený kapitán bol nakrútený úspešný akčný film.

V príbehu ide o holé životy starých ľudí, pochovaných zaživa v dome hrôzy. Tu sa začína prípad neuveriteľnej ľudskej krutosti a hyenizmu – prípad, s ktorým sa detektívi z oddelenia vrážd musia popasovať na konci búrlivého leta, počas ktorého ochorel Burger a prišli o Petru, vážne zranenú pri tajnej operácii.

Kniha vychádza 19.7.2019.

Autor: Vika
Zdroj info/obrázkov: Martinus.sk

Hodnotenie článku:
Loading...